Čtvrtek 28. března 2024, svátek má Soňa, venku je 9.6 °C

Zora zvládla vítězně důležitý duel s Prešovem

12.2.2017

Házenkářky DHK ZORA Olomouc hrály velmi důležitý zápas 16. kole interligy. Na domácí palubovce hostily Bemaco Prešov. V boji o české play-off bylo důležité Prešov zdolat, protože stále lepšící se celek, dokázal vyhrát ve Zlíně, což je v posledních letech hlavní soupeř Zory v boji o čtvrtou příčku mezi českými týmy. Hanačky duel zvládly a Prešov porazily jasně 28:19.

Házenkářky DHK ZORA Olomouc dokázaly doma porazit Bemaco Prešov. Házenkářky DHK ZORA Olomouc dokázaly doma porazit Bemaco Prešov. Foto: Archív.

Obě družstva vstoupila do utkání s maximálním nasazením a vědomím si důležitosti tohoto zápasu. Skóre se v prvním poločase drželo stále na rozdílu jedné branky a přes počáteční vedení Bemaca se v konci přeci jen prosadily domácí hráčky.
Rozhodující pasáže přišly po deseti minutách druhé půle, kde excelovala domácí brankářka Rašková. Na její výkon navíc v této pasáži navázal i produktivní útok ZORY, která si vybudovala výrazný náskok. S nepříznivým vývojem se trenér Daniš snažil vypořádat volbou dvojité osobní obrany, ale domácí házenkářky náskok ještě navýšily a v tabulce se bodově dotáhly na Zlín.
"Z utkání jsme měly respekt, protože Prešov hraje výborně. Výsledky i výkony Prešova pro nás byly varováním a jsem rád, že se nám povedlo utkání zvládnout. Klíčovými okamžiky byl zákroky Raškové v brance, po kterých jsme skórovali z rychlých protiútoků a vypracovali si tak rozhodující náskok," řekl po utkání kouč Zory Jan Bělka.
Jak viděl zápas hostující trenér Dušan Daniš?
"Gratuluji domácím k vítězství. Jsem zklamaný z výkonu našeho družstva, i když na začátku to vypadalo, že by to mohlo jít. V úvodu druhého poločasu jsme udělali spoustu technických chyb. Největším zklamáním byly naše spojky. V útoku jsme zejména v druhém poločase hráli staticky. Nemohu být spokojen.“

DHK ZORA Olomouc - Bemaco Prešov 28:19 (12:9)

Nejvíce branek: Gajdošíková a Salčáková po 5, Kubáčová 4 – Bačíková, Demajová a Gajdošová po 4. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/0. Vyloučení: 6 - 6. Diváci: 160.