Dnes je sobota 6. února 2016, svátek má Vanda
Aktuální teplota: 7.5 °C

Zpravodajství

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Moravská filharmonie Olomouc zahajuje novou sezonu

23.9.2008 17:50

Zítra formou předpremiéry a ve čtvrtek řádnou premiérou bude v Redutě slavnostně zahájena 63. koncertní sezona Moravské filharmonie Olomouc. Zvednou se hudební stavidla a nebývalý tok hudby, jenž bude obsahovat 25 koncertů, slavnostně odstartuje.

Organizační rámec sezony je totožný s osvědčenou praxí minulých let. Kromě čtyř abonentních cyklů odstartuje prémiový cyklus a cyklus koncertních matiné pro děti a rodiče. Připočteme-li k nim ještě poměrně rozsáhlý cyklus komorních koncertů, koncerty mimo předplatné a hudební festivaly, můžeme konstatovat, že hudební nabídka bude v Olomouci velmi bohatá a přinese početnému publiku kvalitní umění.
Moravská filharmonie vstupuje do nové sezony s ověřeným týmem vedoucích pracovníků a se zkušeným managmentem, což je zárukou, že sezona bude mít opět vynikající úroveň. V čele MFO bude Vladislav Kvapil a šéfdirigentem již čtvrtou sezónu Petr Vronský. Koncertní nabídka je rozdělena do čtyř cyklů, které se liší charakterem přednesených skladeb. V cyklu A převažuje vážná klasická hudba, cyklus B těží z hudebních skladeb populárnějších (do posledního místa je vyprodán), v cyklu C jsou pro posluchače připraveny hudební libůstky a poslední cyklus přinese komponované večery z jazzu, spirituálů, šansonů, rocku a country různé provenience.

Prémiový cyklus je určen pro předplatitele tří a čtyř cyklů a bude věnován Nikolaji Rimskému Korsakovovi, dále španělské hudbě a Bohuslavu Martinů. Nebývalé potěšení naleznou diváci ve výkonech dirigenta Petra Vronského, Španěla Manuela Hermandésa Silvy a Jaroslava Kyzlinka, ze sólistů určitě budou hvězdami koncertního nebe houslista Ivan Ženatý, soubor bicích Dama Dama a velmi respektovaná skupina Cigánski diabli ze Slovenska.
Každý koncert sezony 2008 – 2009 má svou přesnou a zacílenou dramaturgii a bude sledovat konkrétní hudební cíle daného cyklu. Stálých předplatitelů je kolem 1600 a možnosti k navýšení s ohledem na kapacitu Reduty prakticky neexistují. Enormní zájem o jednotlivé koncerty MFO řeší přístavky, těch ale nemůže být mnoho.
Zahraniční koncerty jsou připravovány tak, aby nenarušily domácí sezonu. Z ekonomického hlediska je pro olomoucké těleso už dnes výhodnější koncertovat na domácích podiích; ani studiové nahrávky pro zahraniční společnosti nepřinášejí výhody, které by vykompenzovaly náročnost spojenou s nastudováním.
Čtvrtek 25. září bude celou Olomoucí a všemi příznivci filharmonie vnímán jako svátek. Jistě nikoho nezklame.

Bohumír Kolář

Sdílet
Reklama
Agentura ACADEMIA

AKČNÍ NABÍDKA

PRÁVĚ PROBÍHÁ ZÁPIS DO JAZYKOVÝCH KURZŮ V NOVÉM SEMESTRU!

KAŽDÝ, KDO SE DO KURZU PŘIHLÁSÍ, ZÍSKÁ JAKO DÁREK SLEVOVÝ POUKAZ 400,- NA NAŠE LETNÍ KURZY.

PRO ÚPLNÉ ZAČÁTEČNÍKY OTEVÍRÁME NOVÉ KURZY ANGLIČTINY, NĚMČINY, ŠPANĚLŠTINY, ITALŠTINY, RUŠTINY, ČÍNŠTINY A ČEŠTINY PRO CIZINCE.

TAKÉ OTEVÍRÁME NOVÝ KURZ BUSINESS ENGLISH.

Kompletní nabídku kurzů a aktuální rozvrh najdete na našich webových stránkách:
www.academia-levey.cz

Zajišťujeme různé druhy kurzů:

- individuální výuku šitou na míru
- firemní výuku
- skupinové kurzy (Aj, Nj, Fj, Špj, It, Rj)
- speciální nabídku tandemových hodin, dva za cenu jednoho

Nevybrali jste si? Vytvořte si se svými přáteli či kolegy skupinu vlastní, výuku přizpůsobíme Vašim požadavkům. Máme bohaté zkušenosti a rádi Vám poradíme. Těšíme se na Vás!Autosalon Ženeva 2016
Termín

11.3.-13.3.
Zájezd autobusem do Švýcarska na 86.ročník světového veletrhu AUTOSALON 2016

Cena

3 950

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Kultura

Fotogalerie

Vánoční trhy: užijte si je, Štědrý den je za dveřmi

13.12.2015

Tisíce lidí přihlížely rozsvícení stromečku na náměstí. Dostal jméno Naděje

22.11.2015

Autor hitu z filmu Stmívání Bobby Long zahrál v ArtUm centru

19.10.2015

Olomoucké kostely jsou ještě krásnější než jindy

2.10.2015

© 1997-2016 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace