zpravodajstvi.olomouc.cz - hlavní stránka
Dnes je neděle 1. března 2015, svátek má Bedřich
Aktuální teplota: 5.2 °C

Zpravodajství

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Moravská filharmonie Olomouc zahajuje novou sezonu

23.9.2008 17:50

Zítra formou předpremiéry a ve čtvrtek řádnou premiérou bude v Redutě slavnostně zahájena 63. koncertní sezona Moravské filharmonie Olomouc. Zvednou se hudební stavidla a nebývalý tok hudby, jenž bude obsahovat 25 koncertů, slavnostně odstartuje.

Organizační rámec sezony je totožný s osvědčenou praxí minulých let. Kromě čtyř abonentních cyklů odstartuje prémiový cyklus a cyklus koncertních matiné pro děti a rodiče. Připočteme-li k nim ještě poměrně rozsáhlý cyklus komorních koncertů, koncerty mimo předplatné a hudební festivaly, můžeme konstatovat, že hudební nabídka bude v Olomouci velmi bohatá a přinese početnému publiku kvalitní umění.
Moravská filharmonie vstupuje do nové sezony s ověřeným týmem vedoucích pracovníků a se zkušeným managmentem, což je zárukou, že sezona bude mít opět vynikající úroveň. V čele MFO bude Vladislav Kvapil a šéfdirigentem již čtvrtou sezónu Petr Vronský. Koncertní nabídka je rozdělena do čtyř cyklů, které se liší charakterem přednesených skladeb. V cyklu A převažuje vážná klasická hudba, cyklus B těží z hudebních skladeb populárnějších (do posledního místa je vyprodán), v cyklu C jsou pro posluchače připraveny hudební libůstky a poslední cyklus přinese komponované večery z jazzu, spirituálů, šansonů, rocku a country různé provenience.

Prémiový cyklus je určen pro předplatitele tří a čtyř cyklů a bude věnován Nikolaji Rimskému Korsakovovi, dále španělské hudbě a Bohuslavu Martinů. Nebývalé potěšení naleznou diváci ve výkonech dirigenta Petra Vronského, Španěla Manuela Hermandésa Silvy a Jaroslava Kyzlinka, ze sólistů určitě budou hvězdami koncertního nebe houslista Ivan Ženatý, soubor bicích Dama Dama a velmi respektovaná skupina Cigánski diabli ze Slovenska.
Každý koncert sezony 2008 – 2009 má svou přesnou a zacílenou dramaturgii a bude sledovat konkrétní hudební cíle daného cyklu. Stálých předplatitelů je kolem 1600 a možnosti k navýšení s ohledem na kapacitu Reduty prakticky neexistují. Enormní zájem o jednotlivé koncerty MFO řeší přístavky, těch ale nemůže být mnoho.
Zahraniční koncerty jsou připravovány tak, aby nenarušily domácí sezonu. Z ekonomického hlediska je pro olomoucké těleso už dnes výhodnější koncertovat na domácích podiích; ani studiové nahrávky pro zahraniční společnosti nepřinášejí výhody, které by vykompenzovaly náročnost spojenou s nastudováním.
Čtvrtek 25. září bude celou Olomoucí a všemi příznivci filharmonie vnímán jako svátek. Jistě nikoho nezklame.

Bohumír Kolář

Sdílet
Reklama
Kosmetické studio Lenka Procházková

AKČNÍ NABÍDKA

Trápí vás pupínky,mastná pleť, ucpané póry, šupinky, vrásky, hyperpigmentace či vrásky? Nabízím řešení v kosmetickém studiu pro zdraví pleti ošetřením hypoalergenní kosmetikou Dermalogica nebo přístrojovým ošetřením HydraFacial. Obě ošetření jsou velmi žádaná a doporučovaná lékaři v zahraničí a nyní jsou dostupná i pro vás v České republice.

Kouřové líčení opět v kurzu
Nabízím lekci líčení krok za krokem přizpůsobenou Vašim potřebám, v termínu, který se hodí Vám.

Možnost využít jednotlivě i ve dvojici s kamarádkou. Cena pro jednu 400 Kč, ve dvojici 700 Kč.
V ceně je odlíčení, materiál – luxusní dekorativní kosmetika včetně primeru, balzámu na řasy a závěrečného makeupu.

Těším se na vaši návštěvu.Dámské termo Blackspade Extreme

Termotriko Blackspade Extreme disponuje zpevněnou strukturou tkaniny a je zesíleno o fleecovou vrstvu v místech, kde tělo zimou trpí nejvíce.

Cena: 772 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Kultura

Fotogalerie

V divadle se plesalo na prknech, která znamenají svět

9.2.2015

Facebook

Olomouc pod sněhem aneb rarita letošní zimy?

27.1.2015

Facebook

Amadeus: střet geniality a průměrnosti na jevišti Moravského divadla

22.1.2015

Facebook

Fit story: zazvonil zvonec a cvičení je konec

16.1.2015

Facebook

© 1997-2015 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace