zpravodajstvi.olomouc.cz - hlavní stránka
Dnes je pondělí 30. března 2015, svátek má Arnošt
Aktuální teplota: 11.5 °C

Zpravodajství

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Moravská filharmonie Olomouc zahajuje novou sezonu

23.9.2008 17:50

Zítra formou předpremiéry a ve čtvrtek řádnou premiérou bude v Redutě slavnostně zahájena 63. koncertní sezona Moravské filharmonie Olomouc. Zvednou se hudební stavidla a nebývalý tok hudby, jenž bude obsahovat 25 koncertů, slavnostně odstartuje.

Organizační rámec sezony je totožný s osvědčenou praxí minulých let. Kromě čtyř abonentních cyklů odstartuje prémiový cyklus a cyklus koncertních matiné pro děti a rodiče. Připočteme-li k nim ještě poměrně rozsáhlý cyklus komorních koncertů, koncerty mimo předplatné a hudební festivaly, můžeme konstatovat, že hudební nabídka bude v Olomouci velmi bohatá a přinese početnému publiku kvalitní umění.
Moravská filharmonie vstupuje do nové sezony s ověřeným týmem vedoucích pracovníků a se zkušeným managmentem, což je zárukou, že sezona bude mít opět vynikající úroveň. V čele MFO bude Vladislav Kvapil a šéfdirigentem již čtvrtou sezónu Petr Vronský. Koncertní nabídka je rozdělena do čtyř cyklů, které se liší charakterem přednesených skladeb. V cyklu A převažuje vážná klasická hudba, cyklus B těží z hudebních skladeb populárnějších (do posledního místa je vyprodán), v cyklu C jsou pro posluchače připraveny hudební libůstky a poslední cyklus přinese komponované večery z jazzu, spirituálů, šansonů, rocku a country různé provenience.

Prémiový cyklus je určen pro předplatitele tří a čtyř cyklů a bude věnován Nikolaji Rimskému Korsakovovi, dále španělské hudbě a Bohuslavu Martinů. Nebývalé potěšení naleznou diváci ve výkonech dirigenta Petra Vronského, Španěla Manuela Hermandésa Silvy a Jaroslava Kyzlinka, ze sólistů určitě budou hvězdami koncertního nebe houslista Ivan Ženatý, soubor bicích Dama Dama a velmi respektovaná skupina Cigánski diabli ze Slovenska.
Každý koncert sezony 2008 – 2009 má svou přesnou a zacílenou dramaturgii a bude sledovat konkrétní hudební cíle daného cyklu. Stálých předplatitelů je kolem 1600 a možnosti k navýšení s ohledem na kapacitu Reduty prakticky neexistují. Enormní zájem o jednotlivé koncerty MFO řeší přístavky, těch ale nemůže být mnoho.
Zahraniční koncerty jsou připravovány tak, aby nenarušily domácí sezonu. Z ekonomického hlediska je pro olomoucké těleso už dnes výhodnější koncertovat na domácích podiích; ani studiové nahrávky pro zahraniční společnosti nepřinášejí výhody, které by vykompenzovaly náročnost spojenou s nastudováním.
Čtvrtek 25. září bude celou Olomoucí a všemi příznivci filharmonie vnímán jako svátek. Jistě nikoho nezklame.

Bohumír Kolář

Sdílet
Reklama
TataTattoo

AKČNÍ NABÍDKA

Pozor! Využijte šanci zkrášlit své tělo před létem. Přemí­ra vody a slunce hojení­ tetování ­ rozhodně neprospívá. Pro konzultace nebo objednání­ termí­nu volejte na
705 10 11 27.
Těší­m se na vás!Sunar za nejlepší cenu na internetu

Dětská výživa Sunar je v lékárně AVE za nejlepší cenu. Řada Sunarů2,3 a 4 za 189,-.Sunar complex vyváženou kombinaci zdravé výživy a zdravé chuti.

Cena: 189 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Kultura

Fotogalerie

Americký konvoj projel kolem Olomouce, vítaly ho stovky lidí

29.3.2015

Facebook

Přichází Šakalí léta: V divadle řádí Bejby a chuligáni z Dejvic

27.3.2015

Facebook

V Artum centru byl k slyšení hudební zážitek nad ostatními výjimečný

27.3.2015

Facebook

Středoškolačky: jedna krásnější než druhá, MissOK ale mohla být jen jedna z nich

22.3.2015

Facebook

© 1997-2015 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace