zpravodajstvi.olomouc.cz - hlavní stránka
Dnes je úterý 23. září 2014, svátek má Berta
Aktuální teplota: 9.1 °C

Zpravodajství

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Moravská filharmonie Olomouc zahajuje novou sezonu

23.9.2008 17:50

Zítra formou předpremiéry a ve čtvrtek řádnou premiérou bude v Redutě slavnostně zahájena 63. koncertní sezona Moravské filharmonie Olomouc. Zvednou se hudební stavidla a nebývalý tok hudby, jenž bude obsahovat 25 koncertů, slavnostně odstartuje.

Organizační rámec sezony je totožný s osvědčenou praxí minulých let. Kromě čtyř abonentních cyklů odstartuje prémiový cyklus a cyklus koncertních matiné pro děti a rodiče. Připočteme-li k nim ještě poměrně rozsáhlý cyklus komorních koncertů, koncerty mimo předplatné a hudební festivaly, můžeme konstatovat, že hudební nabídka bude v Olomouci velmi bohatá a přinese početnému publiku kvalitní umění.
Moravská filharmonie vstupuje do nové sezony s ověřeným týmem vedoucích pracovníků a se zkušeným managmentem, což je zárukou, že sezona bude mít opět vynikající úroveň. V čele MFO bude Vladislav Kvapil a šéfdirigentem již čtvrtou sezónu Petr Vronský. Koncertní nabídka je rozdělena do čtyř cyklů, které se liší charakterem přednesených skladeb. V cyklu A převažuje vážná klasická hudba, cyklus B těží z hudebních skladeb populárnějších (do posledního místa je vyprodán), v cyklu C jsou pro posluchače připraveny hudební libůstky a poslední cyklus přinese komponované večery z jazzu, spirituálů, šansonů, rocku a country různé provenience.

Prémiový cyklus je určen pro předplatitele tří a čtyř cyklů a bude věnován Nikolaji Rimskému Korsakovovi, dále španělské hudbě a Bohuslavu Martinů. Nebývalé potěšení naleznou diváci ve výkonech dirigenta Petra Vronského, Španěla Manuela Hermandésa Silvy a Jaroslava Kyzlinka, ze sólistů určitě budou hvězdami koncertního nebe houslista Ivan Ženatý, soubor bicích Dama Dama a velmi respektovaná skupina Cigánski diabli ze Slovenska.
Každý koncert sezony 2008 – 2009 má svou přesnou a zacílenou dramaturgii a bude sledovat konkrétní hudební cíle daného cyklu. Stálých předplatitelů je kolem 1600 a možnosti k navýšení s ohledem na kapacitu Reduty prakticky neexistují. Enormní zájem o jednotlivé koncerty MFO řeší přístavky, těch ale nemůže být mnoho.
Zahraniční koncerty jsou připravovány tak, aby nenarušily domácí sezonu. Z ekonomického hlediska je pro olomoucké těleso už dnes výhodnější koncertovat na domácích podiích; ani studiové nahrávky pro zahraniční společnosti nepřinášejí výhody, které by vykompenzovaly náročnost spojenou s nastudováním.
Čtvrtek 25. září bude celou Olomoucí a všemi příznivci filharmonie vnímán jako svátek. Jistě nikoho nezklame.

Bohumír Kolář

Sdílet
Reklama
Italia Market

AKČNÍ NABÍDKA

Rozšíříli jsme pro vás sortiment. Čerstvá upečená CROSTATA a pravé domácí CANTUCCINI!!! Dále pak nově v nabídce Prosciutto di Parma, Prosiutto San Daniele, Salame Felino, Coppa Stagionata a Culatello od firmy Leporati, která je špičkou mezi italskými výrobci prosciutta
Přijďte vyzkoušet na naší prodejnu na Lipenské či Ostružnické ulici! Těšíme se na vás, váš Italia Market!Dámská obuv, kotníkové boty Nagaba

Tato dámská kotníková obuv má polstrovanou koženou stélku, vhodnou pro korekci podélné i příčné klenby. Svršek z měkké lícové kůže.

Cena: 1 495 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Kultura

Fotogalerie

Rodinná akce Bezpečná cesta do školy zaplnila park

22.9.2014 | 30 fotografií

Facebook

Unikátní Dům přírody Litovelského Pomoraví se otvírá veřejnosti

19.9.2014 | 30 fotografií

Facebook

Mora si poradila s mistrem. Doma v napínavé bitvě přehrála Zlín

16.9.2014 | 33 fotografií

Facebook

Nebe nad Olomoucí ožilo leteckým dnem

13.9.2014 | 35 fotografií

Facebook
Partnerské weby:    Brno     Plzeň     Přerov     České Budějovice     Pardubice     Hradec Králové     Ústí nad Labem     Liberec     Ostrava     Zlín

© 1997-2014 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace